"Реймс" шокира ПСЖ (ВИДЕО)

Парижани не успяха да се справят с играчите на Давид Гийон

"Реймс" нанесе втора загуба на ПСЖ от началото на сезона. В мач от седмия кръг на Лига 1 играчите на Давид Гийон спечелиха с 2:0 и записаха трети успех от старта на кампанията.

Футболистите на Томас Тухел започнаха силно, а в 9-ата минута Леандро Паредес от воле прати топката покрай лявата греда на вратата на гостите. В 28-ата минута Неймар бе изключително близо до гол след брилянтно изпълнение на пряк свободен удар.

Само минута по-късно Хасан Камара вкара за 1:0 след точен удар с глава.

В добавеното време на първата част Анхел ди Мария опита да изравни, но Предраг Райкович се намеси решително и запази мрежата си суха.

В последните 15 минути на двубоя на "Парк де Пренс" гостите натиснаха. Реми Уден нацели греда, а главният съдия дори се консутира с ВАР заради съмнение за дузпа в полза на тима на Давид Гийон. В добавеното време усилията на играчите на "Реймс" дадоха резултат и Булай Диа вкара ефектен втори гол.

След седмия кръг ПСЖ остава на върха в Лига 1 с 15 точки, а "Реймс" събра 11 точки и се изкачи до осмото място в класирането.