"Рен" разби звездната селекция на ПСЖ

Парижани продължават да са лидери в класирането

След 8 поредни победи през сезона в първенството звездният тим на "Пари Сен Жермен" допусна изненадващо поражение от "Рен". В деветия кръг на Лига 1 Лионел Меси, Неймар, Килиан Мбапе и съотборниците им загубиха с 0:2 като гости.

За 90 минути селекцията на Маурисио Почетино не отправи нито един точен удар към вратата на "Рен", въпреки че на терена бяха всички звезди.

За щастие на местната публика "Рен" поведе в самия край на първото полувреме. Точен за тима беше Гаетан Лаборде. В първата минута на втората част пък Флавиен Тави отбеляза за 2:0.

В 68-ата минута Килиан Мбапе прати топката в мрежата на противника, но попадението не беше зачетено заради засада.

Загубата е първа за ПСЖ за сезона. За последно парижани допуснаха поражение в мача за Суперкупата на Франция на 1 август срещу Лил. От тогава нямат грешна стъпка в шампионата, а в Шампионската лига завършиха 1:1 с "Брюж" и победиха с 2:0 "Манчестър Сити".

Въпреки загубата Меси и компания остават лидери в Лига 1 с 24 точки. Вторият "Ланс" има 18. "Рен" е на 8-мо място.