Резервата Меси вдъхнови "Барселона" за край на серията без успех

Каталунците победиха с 5:2 гостуващия "Бетис"

Край на лошата серия на "Барселона" в Ла Лига! След като нямаха успех в четири поредни срещи от испанския елит, каталунците победиха с 5:2 гостуващия "Бетис". Тимът на Роналд Куман стигна до трите точки благодарение на капитана Лионел Меси, който не започна като титуляр поради лека контузия, но влезе като резерва след почивката.

Аржентинецът отбеляза два гола - един от дузпа (62') и един от игра (82'), отчете се и с асистенция. Останалите попадения за "блаугранас" бяха дело на Усман Дембеле (22'), Антоан Гризман (49') и Педри (90'). Головете за "зелено-белите" вкараха Антонио Санабрия (45+2') и Лорен Морон (73').

За "Барселона" бе отсъден наказателен удар и през първото полувреме, но Антоан Гризман не реализира.

"Бетис" игра с 10 души от 60', когато Аиса Манди бе изгонен.

С победата "Барселона" се изкачи до осмото място във временно класиране с актив от 11 точки. "Бетис" е седми с една повече.

В следващия кръг "Барселона" гостува на "Атлетико" Мадрид, а "Бетис" на "Атлетик" Билбао.