"Рилски спортист" превзе крепостта на "Лукойл"

Шампионите с първа загуба у дома

"Лукойл Академик" загуби изненадващо у дома с 66:75 от "Рилски спортист" в мач от Националната баскетболна лига за мъже. Това бе трето поражение за "студентите" от началото на шампионата и едва първо за тях в собствената им зала.

Мачът в Правец вървеше точка за точка, докато в края на първата част Дани Гибсън вкара тройка и домакините поведоха с 22:19. Те увеличиха аванса си на 26:19 в началото на втората четвъртина, но "Рилецо" вкара последните четири коша за полувремето и го приключи с аванс от три точки.

Гостите от Самоков запазиха аванса си в началото на второто полувреме, а в последната четвъртина дори поведоха с 11 точки.

Най-резултатен за победителите бе Давон Шелтън с 26 точки, към които той добави и 12 борби. Джером Бийн отбеляза 20 точки за "Лукойл".