Роджър Федерер с впечатляващ обрат срещу Марин Чилич

Швейцарецът се класира за полуфинал на "Уимбълдън" за 11-ти път в кариерата си

Седемкратният шампион Роджър Федерер спаси три мачбола и обърна хърватина Марин Чилич от 0:2 до 3:2 сета, като така се класира за 11-ти път в кариерата си за полуфинал на турнира от Големия шлем "Уимбълдън".

Поставеният под номер 3 Федерер пласира 27 аса при драматичния успех над деветия в схемата Чилич с 6:7(4), 4:6, 6:3, 7:6(9), 6:3 след 3:17 часа игра.

Първият сет премина без пробиви, а в тайбрека Чилич взе аванс от 5:1 точки и това се оказа решаващо.

Федерер загуби за първи път подаването си в третия гейм на втората част, след което Чилич запази аванса си, за да поведе с 2:0 сета.

Изправен на ръба на елиминацията, швейцарецът се мобилизира и до края не допусна пробив.

Трeтата част започна равностойно, но след 3:3 Федерер взе три поредни гейма, за да намали изоставането си в резултата.

Особено драматичен беше четвъртият сет, в който Чилич пропусна по един мачбол при 5:4 и при 6:5 и сервис на съперника, а в тайбрека имаше преднина от 7:6 точки, но отново не успя.

В петата решаваща част Федерер отново проби за 5:3, след което затвори мача със собствен сервис, като в последните две точки той направи асове.

За място на финала 34-годишният швейцарец ще срещне номер 6 Милош Раонич, който елиминира Сам Куери с 6:4, 7:5, 5:7, 6:4.

Двубоят ще бъде повторение на полуфинала от 2014 година, спечелен от Федерер в три сета.