Роджър Федерер се справи с Томаш Бердих

Швейцарецът ще срещне Нишикори в четвъртия кръг

Роджър Федерер се класира за четвъртия кръг на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като победи в три сета Томаш Бердих (в отделните части 6:2, 6:4, 6:4).

Поставеният под номер 17 в схемата швейцарец не остави никакъв шанс на чеха и го отстрани от надпреварата след само 90 минути на "Род Лейвър Арина". Бердих, който е 10-ти в схемата, не стигна до нито една точка за пробив в двубоя.

Бившият номер 1 проби за 3:2 в първата част, а във втория и в третия сет спечели подаването на своя съперник още в първия гейм.

На осминафиналите в Мелбърн 17-кратният шампион в турнирите от Големия шлем ще играе срещу петия поставен Кей Нишикори (Япония), който също записа успех в три сета срещу Лукаш Лацко (Словакия).

До момента Федерер има четири победи в общо шест двубоя срещу 27-годишния Нишикори.