„Ростов” измъкна 2:2 срещу ПСВ (ВИДЕО)

Руският тим с историческа първа точка в Шампионската лига

„Ростов” измъкна 2:2 от гостуващия ПСВ Айндховен и спечели историческа първа точка в Шампионската лига. И четирите гола паднаха преди почивката, а през второто полувреме холандският тим пропусна дузпа и удари греда.

Домакините откриха още в 8-ата минута, когато Дмитрий Полоз бе изведен сам срещу вратаря и реализира за 1:0. Малко по-късно обаче Дейви Прьопер изравни.

„Ростов” си върна аванса в 37-ата минута, когато отново Полоз бе точен. ПСВ вкара в добавеното време чрез Де Йонг.

Гостите овладяха напълно ситуацията през втората част и в 57-ата минута получиха право да изпълнят дузпа. Прьопер обаче стреля слабо и Сослан Джанаев спаси. В 72-ата минута Прьопер отправи страховит изстрел, който се спря в гредата.