Русия не даде шанс на българските волейболисти

Осма загуба за "лъвовете" в Лигата на нациите

FIVB

Българският национален отбор по волейбол (мъже) допусна осма загуба в турнира Лига на нациите. Момчетата на Силвано Пранди не успяха по никакъв начин да се противопоставят на силния тим на Русия и закономерно записаха поражение с 0:3 (20:25, 20:25, 21:25) гейма в град Куяба, Бразилия.

Това е осма загуба за "лъвовете". Те имат и 3 победи, което ги оставя на 12-ото място в класирането. Сборная пък записа 9-ти успех и е на 3-то място.

Българският тим не успя да се противопостави на своите съперници, които в началото на всеки гейм трупаха преднина и до края на частта не допускаха изненада. "Лъвовете" пък изпитваха сериозни затруднения в посрещането.

Снимка: FIVB

Първият гейм беше най-оспорван, а в останалите руският тим не остави съмнение, че е по-добър на игрището.

Най-резултатен за българския отбор беше Цветан Соколов. Той записа 15 точки. Мартин Атанасов и Светослав Гоцев се отличиха с по 7.

Виктор Полетаев от Русия стана топ реализатор в мача с 20 точки.

В полунощ България ще изиграе последния си двубой от турнира в Бразилия - срещу Германия. Следващия уикенд мачовете се местят в Пловдив.