Рууни с първи хеттрик отвъд Океана (ВИДЕО)

Бившият капитан на Англия се разписа при победата с 5:0 срещу "Реал" Солт Лейк

Бившият капитан на английския национален отбор по футбол и "Манчестър Юнайтед" Уейн Рууни реализира хеттрик за своя тим "Ди Си Юнайтед" при победата с 5:0 над "Реал" Солт Лейк в среща от третия кръг на първенството на САЩ и Канада.

За англичанина това е първи хеттрик отвъд Океана, като за последно той вкара 3 гола в един мач с екипа на "Евертън" срещу "Уест Хем" през ноември 2017 г.

Рууни отбеляза първо от дузпа в 34-ата минута, а след това се разписа от игра след страхотен пас на Хара. Хеттрикът на англичанина стана факт в 65-ата минута, след като засече отблизо подаване на Морено.

Родригес и Сегура оформиха крайното 5:0 за "Ди Си Юнайтед" в мача.

Рууни, който държи рекорда за най-много голове с фланелката на "Манчестър Юнайтед" (253) и Англия (53), премина в "Ди Си Юнайтед" през юни 2018 г. след кратък престой в "Евертън". През настоящия сезон той има 3 мача и вече 3 гола за своя тим.