С голове на Мане и Коутиньо "Ливърпул" пречупи "Уест Бромич"

Мърсисайдци се залепиха за лидера "Арсенал"

"Ливърпул" се изравни на върха в класирането във Висшата лига с тима на "Арсенал", след като в мач от деветия кръг победи на своя "Анфийлд" "Уест Бромич" с 2:1.

Садио Мане се превърна в герой за домакините, след като реализира първия и подаде за втория гол на мърсисайдци.

Сенегалецът откри резултата в 20-ата минута, а в 35-ата асистира на Филипе Коутиньо, който удвои. Деян Ловрен, Емре Джан и Роберто Фирмино пропуснаха да дадат класическа преднина на Ливърпул през втората част.

Шест минути преди края на мача "Уест Бромич" върна един гол чрез Гарет Макоули, след като северноирландският ветеран се оказа най-съобразителен при едно центриране от корнер.

Гостите можеха да стигнат и до изненадваща точка, но в заключителните секунди удар на Хал Робсън-Кану от чиста позиция бе блокиран от защитник на домакините.

С успеха "Ливърпул" събра 20 точки и изостава от "Арсенал" само по голова разлика. "Уест Бромич" е на 13-о място в класирането с 10 точки.