Съдия в първенството на Индонезия - най-опасната професия (ВИДЕО)

Реферът беше ритан и удрян след отсъждане на дузпа

Да си футболен съдия е една от най-опасните професии, особено в по-долните дивизии, където на карта са заложени не точки и футболни позитиви, а чест.

Това би потвърдил и Абдул Разак, който ръководи мача между "Персегрес" и "Первиса" от втория ешалон на първенството на Индонезия.

При резултат 1:1 и в средата на второто полувреме той посочи бялата точка и отсъди наказателен удар за "Персегрес". Това вбеси играчите на "Первиса", които започнаха да търсят саморазправа с рефера. Част от тях го обградиха и го засипаха с ритници и свирепи удари.

Наложи се намеса на охраната на стадиона, а Разак показа завидни спринтьорски умения, докато се опитваше да се добере до тунела.

След кратка пауза той се завърна на терена, за да довърши мача. Двама играчи бяха изгонени с директни червени картони, дузпата бе изпълнена, а "Персегрес" се поздравиха с успеха.