Само три точки за Везенков при нова загуба в Евролигата

Каталунците отстъпиха с 62:65 като гост на "Баскония"

Испанският гранд "Барселона" допусна осма загуба в Евролигата, след като отстъпи с 62:65 като гост на "Баскония" в испанското дерби от 13-ия кръг на турнира.

Българският национал Александър Везенков не попадна в стартовата петица на Йоргос Барцокас. Той обаче записа 15 минути на терена, в които се отчете с 3 точки, 1 борба и 1 отнета топка.

Каталунците започнаха по-добре мача и след няколко добри изпълнения на центъра Анте Томич водеха с 30:24 на почивката. След нея обаче домакините се мобилизираха и водени от бившия гард на "Далас Маверикс" - Шейн Ларкин, завършил с 14 точки, успяха да направят обрат.

Най-резултатен за "Баскония" бе друг бивш играч на "маврите" - Родриг Бобоа с 19 точки, докато за "Барселона" Анте Томич завърши с 18, а Тайрийс Райс прибави 15.