БГ Футбол

Публикувано в  

Самуилов придоби акциите на "Ботев" за един лев

"Канарчетата" имат нов мажоритарен собственик

Самуилов придоби акциите на
 Снимка: botevplovdiv.bg

"Ботев" Пловдив официално има нов мажоритарен собственик. На официалния си сайт "канарчетата" съобщават, че Георги Самуилов вече притежава 60% от акциите на клуба. 1% остава за Сдружението ПФК Ботев, които са собственици на емблемата и историята на "жълто-черните", а 39% са собственост на ТЦ-ИМЕ.

"Днес, 30.08.2018г., бе сключен договор за покупко-продажба на част от капитала на ПФК "Ботев" АД.

Г-н Георги Самуилов положи подпис под договор, с който негово дружество придобива от Сдружение "ПФК Ботев" 60% от капитала на Клуба.", пише в сайта на пловдивчани.

Самуилов придобива акциите на символичната цена от 1 лев. Те се прехвърлят от Сдружение "Ботев", а според клауза в договора, ако Самуилов реши да продава клуба, ще трябва да го стори срещу същата сума.

 

Още новини
Виж всички предложения от брошурата тук