Съперниците на България в световните квалификации също играха контроли (ВИДЕО)

Холандия 2:1 Англия, Швеция 1:1 Чехия

Фаворитът за спечелване на нашата група в световните квалификации, Холандия победи с 2:1 Англия насред "Уембли".

Двубоят започна с минута мълчание в памет на Йохан Кройф, а младият тим на холандците спря серията на англичаните от девет поредни домакински победи. Звездата на Лестър Джейми Варди беше най-опасният играч на "трите лъва" и откри резултата в края на полувремето. След почивката Винсент Янсен изравни от дузпа, а Нарсинг донесе успеха на холандците.

Останалите съперници на България в квалификациите също играха контроли - Швеция завърши наравно 1:1 срещу Чехия в Стокхолм. Маркус Берг даде аванс на домакините, а Матей Видра изравни.

Беларус направи нулево равенство при гостуването на Черна гора, а Люксембург загуби с 0:2 от Албания.