САЩ е първият полуфиналист на Копа Америка

Американците се класират на полуфиналите за първи път от 21 години

САЩ се класира за полуфиналите на турнира Копа Америка, за първи път от 1995 г. насам, след победа над Еквадор с 2:1.

Клинт Демпси откри резулата в 22-та минута, като това е неговият 52-ри гол за националния тим и той вече изостава само с пет попадения от лидера в класацията на реализаторите - Лендън Донован. Демпси записа и асистенция за второто попадение, дело на Зардес в 65-тата минута.

Малко след почивката и двата отбора останаха с човек по-малко - Джърмейн Джоунс и Антонио Валенсия получиха червени картони в 52-та минута.

Еквадор успя да намали изоставането с гол на Микаел Аройо, в 74-тата минута, а Енер Валенсия пропусна две чисти положения секунди по-късно.

На полуфинала, САЩ ще се изправи срещу победителя от двубоя Аржентина – Венецуела, който ще се играе на 19-ти юни, 02:00 часа вечерта, българско време.

Американците Алехандро Бедоя и Боби Ууд, ще пропуснат полуфиналите, заради наказания за жълти картони.