Седем гола и зрелищен обрат за "Зенит" Санкт Петербург срещу "Макаби" Тел Авив (ВИДЕО)

Само за 15 минути гостите спечелиха трите точки

"Макаби" Тел Авив и "Зенит" Санкт Петербург сътвориха истински футболен спектакъл в първия кръг на груповата фаза на турнира Лига Европа.

Руският тим изоставаше с 0:3 в резултата до 77-та минута, на успя да направи пълен обрат и спечели трите точки.

За първите 45 минути в мача падна само един гол. Харис Медунянин откри резултата в 27-та минута.

Авансът на домакините бе удвоен в началото на втората част след гол с глава на Видар Орн Кяртансон.

Резултатът стана класически в 70-та минута, когато отново Мадунянин отбеляза.

Обратът за "Зенит" започна с попадение на Александър Кокорин в 77-та минута. Четири по-късно Елазар Даса от домакините беше изгонен за втори жълт картон.

Мак и Джулиано изравниха резултата. Лука Джорджевич донесе победата за "Зенит" с гол във втората минута на продължението.

В другия мач от групата „АЗ Алкмаар” и „Дъндолк” завършиха 1:1.