Седмо място на Световно за лъвиците

България направи зрелищен обрат срещу Тайланд

FIVB

Българският национален отбор по волейбол за жени до 23 години завърши на седмо място в крайното класиране на Световното първенство в Анкара, Турция. "Лъвиците" победиха отбора на Тайланд с 3:2 (25:21, 21:25, 17:25, 25:11, 15:8) в последния си мач от турнира.

В първия гейм момичетата на треньора Атанас Лазаров успяха да наваксат изоставане от 13:18 и да запшат гейма на своята сметка. Основна заслуга за това имаше сервисът на Силвана Чаушева. Съперничките ни взеха следващите две части след сериозни грешки в посрещането в българското поле. Третия гейм премина под диктовката на нашите представителки и силния сервис на Гергана Димитрова, която записа 5 директни точки. В решителния тайбрек българките играха концентрирано и не изпуснаха преднината до края на мача.

Най-резултатна за България бе Гергана Димитрова с 22 точки. Силвана Чаушева записа 21.

"Отборът ми показа израстване и съм доволен от тяхното развитие. Те се научиха как да се борят до край. Поздравявам ги! Добре е да завършим турнира с победа", заяви Лазаров.

Българският отбор завърши на седмо място в турнира. За златото днес ще спорят Бразилия и домакина Турция.