"Селтик" и "Рейнджърс" не излъчиха победител в дербито на Шотландия

"Детелините" са с 80 точки на върха в класирането

Дербито на шотландското първенство между "Селтик" и "Глазгоу Рейнджърс" завърши 1:1, а "детелините" едва във втори мач от началото на сезона не успяха да победят.

В класирането "Селтик" e лидер с 80 точки, на 2-о място е "Абърдийн" с 55, а "Рейнджърс" е на 3-а позиция с 47.

"Рейнджърс" напълно заслужено си тръгна с точка от "Селтик Парк" и тя дойде благодарение на гола на защитника Клинт Хил в 87-ата минута, който се разписа след добро спасяване на вратаря Крейг Гордън. Стражът изби удара на Емерсон Хайндман от фаул, но при добавката нямаше шанс.

"Детелините" откриха резултата преди почивката с гол на Стюърт Армстронг, който 10 минути преди края на първото полувреме оползотвори пас на Джеймс Форест.

Минута след изравнителното попадение домакините искаха дузпа заради падане в наказателното поле на Лий Грифитс, но съдията подмина претенциите им.