Селтик взе крехък аванс преди реванша с Малмьо (ВИДЕО)

Голов трилър в Глазгоу

Селтик победи Малмьо с 3:2 като домакин в първи плейофен мач в Шампионска лига и остави реванша след седмица непредсказуем. Феновете от Шотландия отново създадоха неповторима атмосфера на Селтик Парк и домакините стартираха ударно с мощен домакински натиск. Той даде резултат и още в 3-та минута Лей Грифитс реализира след фантастична асистенция на Щефан Йохансен. "Детелините" продължиха да натискат съперника и в 10-та минута отново Йохансен асистира, като този път центрира от корнер, а Нир Битон с глава удвои преднината на Селтик. До почивката нов гол не падна.

В началото на второто полувреме Малмьо изглеждаше преобразен и агресивната игра на гостите се изрази и в голово отношение, като точен бе Йо Инге Бергет. Противно на логиката обаче Селтик стигна до трето попадение чрез Грифитс и прекърши ентусизма на гостите от Швеция. Драмата настъпи в последната минута на петте добавени. След центриране от корнер отново Бергет бе най-съобразителен и оформи крайния резултат 3:2.

Така всичко остана да се решава след седмица на реванша в Швеция.