Сенегал е на четвъртфинал, Мане с победен гол и нов пропуск от дузпа

"Лъвовете от Теранга" записаха минимален успех над Уганда в Купата на африканските нации

Тимът на Сенегал, който е един от фаворитите в Купата на африканските нации, се класира за четвъртфиналите на турнира, провеждащ се в Египет.

"Лъвовете от Теранга" победиха Уганда с минималното 1:0, а гола отбеляза звездата на "Ливърпул" Садио Мане в 15'. Тогава той се озова сам срещу вратаря Денис Онянго и не сбърка.

Мане пропусна да покачи на 2:0 в 61', когато не реализира от дузпа, отсъдена за нарушение срещу самия него.

Сенегалците съхраниха крехкия си аванс, но напрегнати моменти за стража Алфред Гомис не липсваха. Уганда бе най-близо до изравнително попадение в 80' - влезлият в игра малко преди това Алън Катерега стреля отлично от пряк свободен удар, Гомис обаче успя да избие.

В крайна сметка Сенегал продължава към четвъртфиналите, където ще се изправи срещу изненадата Бенин. По-рано днес "катериците" елиминираха Мароко с дузпи и стигнаха до тази фаза на турнира за пръв път в историята.