Сензация на "Монца"! Пиер Гасли с първа победа във Формула 1

За първи път през този сезон без пилот на "Мерцедес" на подиума

Французинът Пиер Гасли поднесе сензацията в състезанието за Голямата награда на Италия във Формула 1. Пилотът на "Алфа Таури" финишира първи на пистата "Монца" в оспорвана битка с Карлос Сайнс-младши с "Макларън", който остана втори. Ланс Строл с "Рейсинг Пойнт" допълни подиума, завършвайки трети в надпреварата.

Победата е първа за Гасли във Формула 1 и едва втора в историята на "Алфа Таури", който е вторият тим на "Ред Бул" и преди време се казваше "Торо Росо". Предишният успех на тима бе през 2008 г., отново на "Монца", когато спечели Себастиан Фетел.

Лидерът в генералното класиране Люис Хамилтън стартира от полпозишън, но бе наказан заради неправилно влизане в бокса и завърши седми. Съотборникът му Валтери Ботас финишира пети и така за първи път от началото на сезона пилот на "Мерцедес" не се качи на подиума.

След вчерашната квалификация "Ферари" отново разочарова на домашната си писта, след като Себастиан Фетел и Шарл Льоклер не завършиха състезанието.