Сензация! Отбор от "Б" група изхвърли Лудогорец от Купата на България

Грандиозен провал за шампионите, които играха с човек повече над 40 минути срещу Локомотив (Горна Оряховица)

Скромният тим на Локомотив (Горна Оряховица) хвърли бомбата в осминафинал от турнира за Купата на България, отстранявайки шампиона Лудогорец. "Железничарите" спечелиха с миналното 1:0 на стадион "Локомотив".

Домакините започнаха отлично срещата. В 4-ата минута защитникът Иван Пенев се разписа с глава след центриране на Красен Трифонов от фаул - 1:0.

Локомотив можеше да удвои преднината си малко по-късно. Димитър Байдаков бе фаулиран пред наказателното поле на "орлите", Венцислав Трифонов изпълни добре последвалия пряк свободен удар, но Стоянов спаси. Стражът на шампионите демонстрира великолепен рефлекс, тъй като топката минаваше под гредата на пазената от него врата.

В края на първото полувреме Вандерсон можеше да изравни, но от удобна позиция прати топката във вратаря Колев.

Наставникът на Лудогорец Едуард Ераносян взе мерки на почивката, пускайки в игра още две от звездите си - Клаудио Кешеру и Марселиньо.

Лудогорец започна да атакува масирано, а задачата на разградчани се улесни в 54-ата минута, когато полузащитникът на Локомотив Апостолов получи втори жълт, респективно червен картон. Домакините протестираха над 5 минути след изгонването на играча си.

С човек повече, възпитаниците на Едуард Ераносян притиснаха съперника и в 60-ата минута Кафу уцели напречната греда.

До края на мача обаче, Лудогорец така и не успя да стигне до попадение и записа може би най-големия провал в своята история.