"Септември" с минимален аванс пред "Дунав" в плейофа

Софийският тим постигна успех като гост

"Септември" София взе минимален аванс след първия мач от плейофа за 11-ото място от Първа професионална футболна лига срещу "Дунав" Русе.

Столичани победиха с 1:0 като гости, а на 22 май предстои реванша в София. Победителят ще се спаси от изпадане от елита, а загубилият ще играе бараж за оставане срещу класиралия се на трето място във Втора лига - "Арда" или "Монтана".

Срещата на стадиона в Русе започна с минута мълчание в памет на загиналия алпинист Иван Томов.

Иначе мачът не се отличи с много атрактивни голови възможности. През първото полувреме домакините можеха да отбележат чрез Георги Динков, но ударът му с глава беше неточен. Борис Галчев пък пропусна за "Септември".

Все пак резултатът беше открит в 65-ата минута. Точен за столичани беше Кристофър Мангиангу. Вратарят Благой Макенджиев опита да спре топката, но тя влезе в неговата врата.

Попадението като че ли даде импулс в играта на "Септември". Възпитаниците на Христо Ангелов опитаха да вкарат още попадения, но не успяха и в крайна сметка мачът завърши само с 1 гол.