"Септември" взе дербито на дъното

Минимален успех за столичани над "Витоша"

"Септември" се изкачи на 12-о място в генералното класиране на Първа професионална футболна лига на България, след като победи с 1:0 "Витоша" в мач на националния стадион "Васил Левски". Отборът на Николай Митов изпревари в генералното класиране "Дунав", който по-рано днес се раздели със своя треньор Веселин Великов.

Двата отбора изиграха слабо първо полувреме, от което могат да бъдат отличени само три по-опасни удара. Янко Сандански стреля неточно за "Септември" още в началото на срещата, а вратарят на домакините Янко Георгиев улови слаб удар на Даниел Пеев от Витоша малко по-късно. В добавеното време и Крис Гади не успя да се разпише за 'Септември".

"Септември" взе своето през второто полувреме, след като в 63-та минута домакините организираха добра атака отдясно, завършила с центриране и точен удар с глава на Мартин Тошев. Той се разписа в 63-та минута, като секунди по-рано се появи в игра на мястото на Васил Калоянов.

"Септември" е с десет точки, "Дунав" е предпоследен с девет, а "Витоша" е на дъното с две.

Състав на "Септември": Янко Георгиев, Елтон дос Рейс, Иван Стоянов, Васил Добрев, Румен Трифонов, Янко Сандански, Борис Галчев (88-Петър Генчев), Иван Тилев, Ишмаел Байду, Крис Гади (54-Владислав Романов) и Васил Калоянов (62-Мартин Тошев)

Състав на "Витоша": Християн Василев, Йордан Върбанов, Кристиян Кочилов, Тодор Гочев, Петко Цанков, Николай Христозов, Ивайло Лазаров, Китан Василев (66-Четин Садула), Стефан Христов, Отофе Пол (79-Ангел Стоянов) и Даниел Пеев (81-Георги Амзин).