Серхио Рамос: Сега ще трябва да се изправим срещу фаворитите

Звездата на Реал изпусна дузпа в мача срещу Хърватия

Капитанът на испанския национален отбор Серхио Рамос, заяви след снощната загуба от Хърватия с 1:2, че сега отборът му ще трябва да се изправи срещу  фаворитите на Евро 2016. Неочакваното второ място в групата постави „Ла Роха” в сблъсък на осминафиналите с Италия. Ако успеят да преодолеят „адзурите”, пътят на испанците до финала ще бъде пресечен от други коварни противници.

„Сега ще трябва да се изправим срещу фаворитите, но ако искаме да бъдем шампиони, трябва да победим най-добрите”, каза Рамос.

Футболистът на Реал Мадрид изпусна дузпа в 72-та минута, като прати топката в тялото на вратаря на хърватите Даниел Субашич.  „Шахматистите” не пропуснаха да се възползват от разклащането в отбрана на „Ла Фурия” и в 87-та минута обърнаха резултата с гол на Перишич.

„Имахме възможност да си върнем преднината, чрез дузпата, но не ни беше писано.  Сега трябва да мислим единствено за следващия си съперник”, добави защитникът.

Осминафиналният двубой между Испания и Италия, ще се играе в понеделник, от 19:00 часа.