"Севиля" се изравни с "Реал" Мадрид на върха в Примера

Андалусийците победиха новака "Алавес" с 2:1

"Севиля" събра 14 точки и се изравни с "Реал" Мадрид, след като спечели с 2:1 срещу новака "Алавес" в мач от 7-ия кръг на Примера дивисион. Двата гола за победата на домакините вкара Уисам бен Йедер, а и трите попадения паднаха в последните 17 минути.

Бен Йедер даде преднина на своите в 74-ата минута след невероятен пас с гръб от Гансо, но много бързо смелите баски изравниха благодарение на защитника Виктор Лагуардия.

Минута преди края на редовното време Бен Йедер възстанови преднината на "Севиля" с втория си гол, изпреварвайки защитниците при центриране на крилото Витоло.

Севилци имат 14 точки от 7 мача, колкото има и "Реал" преди утрешния си мач с "Ейбар", но изостават по голова разлика от "Белия балет".