Шампионите биха новаците

Играчите на Ювентус накрая вбесиха треньора си

Ювентус спечели очаквана шампионатна победа при гостуването си на новака Карпи с 3:2.Срещата започна по интересен начин, защото домакините поведоха с гол на Бориело в  14-тата минута. Само четири по - късно, Ювентус изравни чрез Манджукич. Малко преди края на първото полувреме отново Манджукич се разписа и шампионът поведе в резултата.

Пет минути след подновяването на играта Погба вкара трети гол и това реши мача. Опитите на Карпи да стигне до гол бяха плахи  и това доведе до прекалено високо самочувствие у футболистите на Ювентус в последните няколко минути на мача.

Когато в добавеното време на срещата Бориело си отбеляза автогол, Алегри беше бесен заради безотговорното отношение в отбрана на своите футболисти, защото в последните секунди Лоло от състава на домакините дори можеше да изравни.