"Шапекоензе" отново на терена след самолетната катастрофа (ВИДЕО)

Бразилският отбор изигра приятелски мач с "Палмейрас"

Отборът на "Шапекоензе" изигра първия си мач след трагичната самолетна катастрофа, която отне живота на по-голямата част от футболистите и ръководството на тима.

Пред повече от 20 хил. зрители на своя стадион, "зелените" посрещнаха "Палмейрас" за приятелски мач.

Събитието започна емоционално. На терена излязоха тримата оцелели футболисти на клуба - Нето, Алан Рушел и вратарят Джаксън Фолман. Те бяха приветствани от феновете, а след това вдигнаха присъдената им купа от турнира "Копа Судамерикана". Представители на семействата на жертвите също се включиха в церемонията.

Иначе отбора на "Шапе" и спортния директор Руи Коста бяха картотекирали 22-ма играчи, предимно от школата на клуба.

Снимка: БГНЕС

Мачът беше прекъснат от аплодисменти в 71-та мина, за да бъде почетена паметта на всички жертви на катастрофата.

Първо попадение за отбора след катастрофата реализира Дъглас Гроли, а Амарал вкара още едно за домакините. От "Палмейрас" също се отчетоха с два гола за крайното 2:2.

На 28 ноември 2016 г. част от щаба и футболистите на "Шапе" загинаха, след като самолетът им, с който пътуваха към първия мач от финала на "Копа Судамерикана", се разби в планински район в Колумбия. От 77 пътници само 6 оцеляха.