Шарапова се завърна на Откритото първенство на САЩ с впечатляваща победа

Рускинята отстрани втората поставена Симона Халеп в първия кръг

Мария Шарапова, която играе с уайлдкард на откритото първенство по тенис на САЩ, победи с 6:4, 4:6, 6:3 поставената под номер 2 в схемата Симона Халеп в мач от първия кръг на турнира.

Рускинята, която се завърна на корта през април след дълго отсъствие заради положителен тест за мелдоний по време на миналогодишното издание на откритото първенство на Австралия, подобри баланса си срещу една от фаворитките на турнира на 7:0.

Халеп не се предаде без бой срещу Шарапова. Румънката губеше със сет и 1:4 във втория, когато влезе в серия и спечели следващите пет гейма, за да изравни мача. Шарапова обаче проби още в началото на третия сет и задържа преднината си до края, за да затвори късния мач на Артър Аш след близо два часа и 44 минути игра.

Следващата съперничка на рускинята, което не игра цели 15 месеца заради наказание и серия от контузии, е унгарката Тимеа Бабош, която се наложи със 7:5, 5:7, 7:5 срещу швейцарката Виктория Голубич.