Шеста поредна европейска титла за Даниел Асенов

Тайсъна от Кукорево спечели златото на първенството за мъже и жени до 22 години

Даниел Асенов стана европейски шампион по бокс за шести пореден път. Тайсъна от Кукорево грабна златото в категория до 52 кг на първенството във Владикавказ (Русия) за мъже и жени до 22 години. На финала българинът победи категорично с 5-0 съдийска гласа англичанина Киърън Макдоналд.

Двубоят мина изцяло под диктовката на Асенов. Още в самото начало Тайсъна вкара боя в близка дистанция и елиминира ръстовото предимство на съперника си.

По-малкият брат на Даниел – Боян, спечели сребърен медал в категория до 56 килограма, след като на финала загуби от представителя на домакините Сегрей Ярулин с 0-5.

Така България спечели пълен комплект медали на европейското първенство във Владикавказ. Освен златото на Даниел Асенов и среброто на Боян Асенов, с бронз се окичи Еми-Мари Тодорова в категория до 48 килограма при жените.