Шик остави България без победа в европейските квалификации

Лош старт за Красимир Балъков начело на "лъвовете"

Ерата "Красимир Балъков" в националния отбор започна със загуба. "Лъвовете" допуснаха пълен обрат при гостуването си на Чехия и след 1:2 в Прага продължават без победа в европейските квалификации.

Родните национали остават с 2 точки след първите си 3 мача в квалификациите и шансовете им за класиране на Евро 2020 намаляха.

Вече шест мача родните национали не познават вкуса на трите точки. Последният им успех бе срещу Кипър през октомври 2018 г.

Срещата на стадион "Летна" започна отлично за българите. Още в 3-ата минута първи гол за "лъвовете" и то при дебюта си в официален мач отбеляза Исмаил Иса. Играчът на "Дунав" бе автор и на второто по-сериозно положение пред вратата на Томаш Вацлик в 17-ата минута, но ударът му не затрудни достатъчно чешкия страж.

Две минути по-късно ситуацията на терена се преобърна. Футболистът на "Рома" Патрик Шик се възползва от подхлъзване на Кристиан Димитров и вкара за 1:1.

Изравнителното попадение окрили домакините и те създадоха три опасни положения между 20-ата и 30-ата минута. При една от тях Николай Михайлов се намеси решително, а при друга Шик нацели гредата.

Чехите бяха по-активният отбор на терена и през второто полувреме. Те стигнаха до пълния обрат в 50-ата минута след втори гол на Шик. До края на мача те създадоха още няколко опасни положения пред българската врата, а в 75-ата минута нов гол на Шик бе отменен поради засада.

Черната серия на българите срещу Чехия продължава. Вече 12 години "лъвовете" нямат победа срещу този съперник.

В понеделник (10 юни) "лъвовете" приемат Косово на "Васил Левски". Срещата е от 21:45 ч.