"Щурм" напред за Купата на Австрия, Десподов отново герой (ВИДЕО)

Българският нападател донесе успеха на тима си над "Капфенберг"

Българският нападател Кирил Десподов отново се превърна в герой за своя "Щурм". Дни след като блесна с хеттрик в шампионатния мач със "Санкт Пьолтен", националът отбеляза важен гол и при успеха с 2:0 над втородивизионния "Капфенберг" в осминафиналите на турнира за Купата на Австрия.

"Щурм" остана с човек по-малко още в 21', когато Анастасиос Авлонтис бе изгонен с директен червен картон. Впоследствие - в 38', "Капфенберг" пропиля златен шанс да поведе. Домакините получиха правото да изпълнят дузпа, но Леван Елошвили стреля слабо и вратарят Йорг Зибенхандл спаси.

Моментът на Десподов настъпи в 47', когато той напред и вкара с прецизен удар. Българинът бе сменен от Хуан Домингес двадесет минути по-късно, като това бе тактически ход от страна на треньора Нестор Ел Маестро.

Крайното 2:0 и класирането за четвъртфиналите на турнира подпечата Беким Балай в третата минута от добавеното време, възползвайки се от комична грешка на съперников защитник.