Швеция дръпна на Италия с 1:0

Реваншът е след три дни в Милано

Швеция спечели с минималното 1:0 домакинството си на Италия в първия мач от баражите за класиране за световното първенство по футбол през 2018 г.

Единственото попадение на "Френдс Арена" бе дело на Якоб Йохансон в 61-ата минута. Реваншът е в понеделник в Милано.

Гостите започнаха добре и в 6-ата минута Матео Дармиан центрира перфектно към Андреа Белоти, но ударът с глава на нападателя на "Торино" мина покрай вратата на Олсен.

Шведите отвърнаха с комбинация между Емил Форсберг и Ола Тойвонен, но ударът на играещия в "Тулуза" футболист мина над вратата.

В 35-ата минута Тойвонен влезе с дрибъл в наказателното поле на скуадрата, но Буфон излезе майсторски и изби.

"Френдс Арена" избухна в 61-ата минута, когато топката рикошира след удар на Йохансон, изненада Буфон и опъна мрежата зад него за 1:0.

В 71-ата минута Дармиан опита да възстанови равенството, но ударът му уцели гредата.

Двата тима не създадоха повече положения до края на мача и оставиха развръзката за след три дни в Италия.