Швейцария разгроми България и ще пътува за Катар

"Лъвовете" не отправиха нито един точен удар към вратата на съперника

България завърши световните квалификации по начина, по който ги започна - с тежка загуба от Швейцария. Тимът ни изобщо не успя да се противопостави на "кръстоносците", които след победа от 4:0 у дома си гарантираха първото място в групата и директно класиране за световното първенство в Катар догодина.

Това се случи не и без помощта на тима на Северна Ирландия, който удържа нулево равенство при домакинството си на Италия. Европейският шампион остава втори и ще играе бараж.

Домакините тотално доминираха в срещата, а "лъвовете" отправиха едва един удар към вратата на Ян Зомер, а той дори не бе точен. Швейцарците бяха във вихъра си, а с намесите си Иван Караджов предотврати по-изразителна победа за тях.

Всички попадения паднаха през второто полувреме, след като през първото най-активният Варгас на няколко пъти пробва удари, но без успех.

В 48-ата минута Окафор вкара дебютното си попадение за представителния тим на Швейцария, а девет по-късно Варгас покачи на 2:0.

В 72-ата минута резервата Итен направи 3:0, като междувременно два гола на домакините бяха отменени заради засади.

В добавеното време Ремо Фройлер с плътен удар оформи крайното 4:0.

България завършва на четвърто място в групата с актив от 2 победи, 2 равенства и 4 загуби.