Силен Григор отново преклони глава пред гения на Федерер (ВИДЕО)

Българинът отпадна в третия кръг на Australian open

bTV

Григор Димитров загуби от световния №3 Роджър Федерер с 1:3 сета (4:6, 6:3, 1:6, 4:6) и отпадна от Откритото първенство на Австралия.

Родната тенис звезда изигра изключително силен мач и не се предаде до последно, въпреки че имаше болки в лакътя на дясната ръка.

Федерер пък показа най-доброто, на което е способен. В следващия кръг Маестрото ще се изправи срещу белгиеца Давид Гофен.

Днешният мач между Григор Димитров и Роджър Федерер бе трети в програмата на турнира и се игра на Централния корт, но естествено зависеше от развоя на другите два преди него.

Белинда Бенчич победи Катерина Бондаренко с 4:6, 6:2, 6:4, но Мария Шарапова срещна трудности с Лорън Дейвис и вместо очакваната бърза победа за бившата половинка на Григор, рускинята стигна до успех в три сета - 6:1, 6:7, 6:0, с което забави мача на българина.

Иначе Гришо имаше тежка задача. Първата ни ракета нямаше победа в последните си 4 мача с Федерер, но преди две седмици, в Брисбейн, създаде доста трудности на швейцареца. Българинът загуби с 4:6, 7:6, 4:6.

Обнадеждаващ бе и фактът, че швейцарецът отпадна именно в трети кръг на миналогодишния Australian Open и то след загуба от Андреас Сепи, когото беше победил в предишните им 10 двубоя. В крайна сметка обаче Гришо загуби днешния мач.

Ето как се разви срещата:

Първи сет

1:0 - Григор започна с грешка, но тя бе последвана от ас. Двамата се вкопчиха в здрава битка. Първата ни ракета стигна до геймбол, но Федерер се добра до дюс. Гришо все пак спечели подаването си с ас и непредизвикана грешка на швейцареца.

1:1 - Димитров имаше аванс при 30:15, но сервисът на Федерер заработи и световният №3 изравни.

2:1 - Федерер имаше брейкбол, но Григор се справи и взе гейма.

2:2 - Маестрото продължава да сервира отлично.

3:2 - Гришо поведе с 40:15, но направи две грешки и се стигна до дюс. Българинът надделя и отново повежда в геймовете.

3:3 - Федерер поведе с 40:0, след което върна Гришо в гейма с две непредизвикани грешки. Накрая обаче швейцарецът взе своето.

3:4 - Пробив за Федерер.. Маестрото направи 40:15 с прекрасен бекхенд уинър. След това Роджър атакува мрежата, Гришо сбърка, пращайки топката в аут...и първи пробив в мача.

3:5 - Бърз гейм за Федерер, който рядко среща трудности на свой сервис.

4:5 - Гришо даде на Федерер цели три брейкбола, след което записа пет поредни точки и по този начин избегна нов пробив.

4:6 - Гейм и сет за Федерер..

Втори сет

1:0 - Няколко добри размени на удари и резултатът стана 40:15 за Гришо. След комбинация сервис-мрежа хасковлията спечели подаването си.

1:1 - Григор постави Федерер под напрежение, стигайки до брейкбол, но швейцарецът отново заложи на сервиса си и накрая взе гейма.

2:1 - Гришо даде само точка на Федерер в този гейм.

3:1 - Българинът се развихри и проби световния №3 на 0!

4:1 - Григор рискува на два пъти при 30:15. Първата ни ракета сбърка и в двата случая, но след това спаси брейкбола и взе подаването си с цената на много усилия.

4:2 - Федерер започна с три поредни аса, но последва отпускане от негова страна. Швейцарецът все пак спечели гейма.

5:2 - Изглеждаше сякаш Роджър ще върне пробива, но Гришо показа сила на духа и се измъкна. Българинът спаси два брейкбола!

5:3 - Гейм на 0 за Федерер..

6:3 - Гришо играе агресивно и уверено! Гейм и сет за българина!

Трети сет

0:1 - Колебливо начало за Федерер, но той швейцарецът успя да спечели подаването си.

0:2 - Пробив за Федерер.. Швейцарецът не даде никакъв шанс на Гришо в този гейм..

0:3 - Световният №3 включи на скорост.

1:3 - Отлични сервиси на Григор. Той даде само точка на съперника си.

1:4 - Едно мигване и можеше да пропуснете тази част.. Бърз гейм на 0 за Федерер..

1:5 - Пробив за Федерер.. Продължителна битка, в която Гришо се пречупи..

1:6 - Гейм и сет за Федерер!

Четвърти сет

1-0 - Григор даде само две точки на Роджър в началото на тази четвърта част.

1-1 - С чудесен минаващ удар Гришо стигна до 30:0. Впоследствие Федерер отговори със страхотен форхенд диагонала и два силни сервиса. После Роджър сбърка от форхенд, но накрая взе своето.

2:1 - Труден гейм за българина, но Гришо успя да избегне пробив.

2:2 - Безупречен Федерер. Гейм на 0..

2:3 - Пробив за Федерер.. Гришо направи непредизвикани грешки, които може да му костват мача..

2:4 - Гришо имаше възможност за пробив, но не се възползва. Станахме свидетели на може би най-интересния гейм. Федерер записа 10-ия си ас от началото на срещата, а Григор направи "Ударът на деня"!

3:4 - Невероятен Григор! Българинът играе с болки в дясната ръка и скоростта на сервиса му падна, но той не се предава. Гришо спечели най-дългия гейм в срещата и битката продължава.

3:5 - Гришо продължава да се бори, но Федерер показва най-доброто, на което е способен.

4:5 - Чист гейм за Григор. Той не даде никакъв шанс на Федерер.

4:6 - Гейм, сет и мач за Федерер..