Силен Краси Анев, изненадващ световен шампион в преследването

Страхотен ден за българския биатлон

Силното представяне на родните биатлонисти на световното първенство в италианския зимен център Антхолц-Антерселва продължава. След като по-рано днес Милена Тодорова завърши на 18-то място при жените, Красимир Анев стана 13-ти в света в дисциплината преследване.

Изненадващо шампион стана французинът Емилиен Жаклен, чийто финален спринт бе достатъчен, за да завърши пред Йоханес Тингес Бьо (Норвегия). Трети остана Александър Логинов (Русия).

Анев стартира 30-ти, но допусна само една грешка в стрелбата и отбеляза един от най-големите скокове в класирането. В крайна сметка българинът финишира на 2:03.9 минути зад победителя Жаклен.

От останалите ни състезатели - Владимир Илиев завърши 44-и, а Димитър Герджиков 52-ри.

Утрешният ден е почивен за биатлонистите, а първенството продължава във вторник с индивидуалните стартове.