Силен Везенков, но трета поредна загуба за "Олимпиакос" в Евролигата (ВИДЕО)

Гръцкият гранд отстъпи на "Фенербахче" със 77:84

Най-добрият български баскетболист - Александър Везенков, изигра силен мач и бе над всички за своя "Олимпиакос", но гърците допуснаха трета поредна загуба в Евролигата. Тимът от Пирея отстъпи със 77:84 на "Фенербахче" като гост в двубой от 16-ия кръг на турнира.

В Истанбул Везенков наниза 17 точки, от които 5 тройки, отчете се още с 4 борби и 2 асистенции.

"Олимпиакос" водеше с 27:22 след първата четвърт, но оттам нататък турците взеха инициативата и поддържаха аванс. Той бе стопен до една точка при 75:74 в полза на "Фенербахче" две минути преди края, благодарение на серия от 11 точки именно на родното тежко крило. Везенков и компания обаче не успяха да постигнат обрат.

С най-много точки за победителите завърши Ян Весели, който реализира 17, колкото и Везенков.

След третото си поредно поражение и общо осмо от началото на сезона, "Олимпиакос" заема 10-ото място във временното класиране с актив от 14 точки. "Фенербахче" е 14-ти с 12 точки и мач повече.

В 17-ия кръг "Олимпиакос" гостува на "Химки", а "Фенербахче" приема френския АСВЕЛ Лион-Вильорбан.