"Славия" докосва спасението след успех срещу "Монтана"

"Белите" спечелиха с 2:0

"Славия" спечели с 2:0 гостуването си на "Монтана" в мач от групата за разпределение на местата от 11-ото до 14-ото в Първа лига. Головете за столичани отбелязаха Ерол Дост в 39-ата минута и Питър Макрилос в 65-ата.

"Белите" доминираха на терена през почти цялото време и съвсем заслужено стигнаха до успеха. В 39-ата минута Ерол Дост взе топката, тръгна мощно напред и с премерен и много техничен удар вкара топката в мрежата - 0:1.

През втората част домакините имаха претенции за дузпа заради игра с ръка в наказателното поле на "белите", но те не бяха уважени от съдията Георги Кабаков.

В 65-ата минута при бърза контраатака Ертан Томбак центира в наказателното поле на "Монтана", там най-съобразителен се оказа Питър Макрилос, който с глава се разписа за 2:0.

В класирането в тази група, "Славия" е на крачка от спасението, като има в актива си 33 точки. Следват "Ботев" Враца с 28, "Етър" с 25 и "Монтана" с 24.