"Славия" и "Монтана" не излъчиха победител

Двата тима се борят за оцеляване

Отборите на "Славия" и "Монтана" завършиха 1:1 в първия им плейофен мач от Първа лига. Двата тима са във втората група на втората осмица и се борят за оцеляването си в елита.

В тази група са още "Ботев" Враца и "Етър", като по-рано днес врачани победиха с 2:0.

Мачът на стадиона в "Овча купел" започна лошо за домакините, тъй като капитанът Андреа Христов си вкара автогол в 10-ата минута, засичайки топката след центриране на Toни Тасев.

В добавеното време на първата част Георги Вълчев изравни. Той засече от въздуха центриране на Михаил Александров, топката тупна и заблуди вратаря на гостите Благой Макенджиев, който помисли, че ще излезе в аут. Вместо това тя се отби в гредата и влезе за 1:1.

По регламент първият отбор в групата се спасява директно, вторият играе бараж с третия от Втора лига, а последните два изпадат.

В момента лидер в тази група е "Ботев" Враца с 25 точки, "Славия" има 24, "Етър" е с 22, а "Монтана" с 21.