"Славия" надви "Етър" по класически начин

"Белите" се върнаха на първо място в своята плейофна група

"Славия" победи "Етър" Велико Търново като гост с класическия резултат 3:0 в среща от плейофите за оставане в Първа футболна лига.

"Белите" бяха по-категоричният тим на стадион "Ивайло", като трите точки в актива им позволиха да се завърнат на върха в своята група. "Етър" пък остава на дъното и е все по-близо до втория ешалон.

През първото полувреме нямаше голове. Първото попадение падна в 54-ата минута. Негов автор стана Радослав Кирилов, който се възползва от груба грешка на стража на "виолетовите" Христо Иванов.

Кирилов добави още едно попадение на сметката си в 69-ата минута. Красивият гол дойде след подаване на Емил Стоев.

Футболистът на "Славия" можеше да реализира хеттрик в 81-ата минута, но топката се отби от гредата. За щастие на "белите" Макрилос реагира адекватно и оформи крайното 3:0.

Така "Славия" има 30 точки. След тима от квартал "Овча купел" се нарежда "Ботев" Враца 28. "Монтана" е с 24, а "Етър" - с 22.