"Славия" нанесе първа загуба на "Етър", въпреки вратарски гаф

"Белите" спечелиха с 2:1 у дома

"Славия" нанесе на "Етър" първа загуба от началото на сезона в родния футболен шампионат. "Белите" спечелиха с 2:1 срещу "виолетовите" в мач от петия кръг.

Столичани поведоха в 24', когато Галин Иванов намери връхлитащия Владислав Узунов и той отбеляза. До почивката и двата тима действаха офанзивно, но не създадоха чисти голови положения.

През втората част вратарят на "Славия" Георги Георгиев допусна груба и изключително комична грешка, от която се възползва Даниел Младенов за 1:1.

В оставащите минути "белите" имаха инициативата и осъществиха натиск. Той даде резултат в 82', когато Калоян Кръстев се извиси при едно центриране от корнер и с глава реализира победния гол за "Славия".

С успеха тимът на Златомир Загорчич събра 7 точки, а "Етър" остава с 4.

Състави

"Славия": 13. Георгиев, 55. Христов, 15. Виячки, 38. Гамаков, 83. Попадийн, 5. Дюлгеров, 8. Шоколаров, 23. Узунов, 71. Стоев, 33. Иванов, 9. Чунчуков

"Етър": 1. Иванов, 84. Илиев, 23. Дюлгеров, 3. Артюнин, 25. Стоянов, 31. Станоев, 8. Руменов, 22. Колев, 98. Ковачев, 11. Младенов, 10. Боджадж