Славия нанесе светкавичен удар на Ботев (ВИДЕО)

"Белите" се изкачиха до четвърто място

Отборът на Славия спечели с 2:0 домакинството си на Ботев (Пловдив) от четиринадесетия кръг на "А" група. Попаденията за "белите" паднаха само в рамките на две минути, между 81-вата и 83-тата. Автор на първия гол бе Ивайло Димитров, който се разписа след центриране на Антон Карачанаков от корнер. Второто попадение отново бе изработено от юношата на ЦСКА, който напредна от дясно и подаде към Джереми Манзоро. Французинът се възползва от хубавото подаване и отбеляза за 2:0.

С победата съставът на Славия събра 22 точки и се изкачи на четвърто място във временното класиране на "А" група с две повече от петия Берое, но и с мач повече. Ботев от своя страна остава на осмо място с 15 точки. В следващия кръг "белите" гостуват на Литекс, а Ботев е домакин на Берое.