Славия победи Марек

Пета поредна загуба за дупничани

Славия се наложи с 4:0 над Марек в първи мач от 29-ия кръг на "А" група. "Белите" спечелиха и другите две срещи между двата отбора този сезон (4:1 и 2:0).

Головата фиеста на "Овча купел" започна в 12-тата минута. Фонсека овладя топката в наказателното поле след отличен прехвърлящ пас на национала Радослав Василев, и не сбърка, 1:0.

В 32-та минута Манзоро отбеляза от дузпа за 2:0.

Осем минути по-късно Славия направи аванса си класически. Фонсека проби отдясно и пусна към точката на дузпата, вратарят Михайлов не успя добре да избие, топката попадна в Манзоро и той отбеляза, 3:0.

В 63-тата минута бранителят на гостите Милен Лахчев бе изгонен заради реплики към съдията.

В 84-тата минута "белите" вкараха отново. Фонсека, с втория си гол в мача, оформи крайния резултат - 4:0.

След тази победа Славия събира 37 точки и остава на 9-то място в класирането. Марек пък е 11-и със 17 точки и има минимални шансове за оцеляване в „А“ група.