"Славия" с класика срещу "Дунав"

Кризата в лагера на русенци се задълбочава

"Славия" спечели лесно 3:0 като домакин срещу "Дунав" Русе в среща от 12-ия кръг в Първа професионална лига.

В 12-ата минута на двубоя на Националния стадион "Васил Левски" домакините материализираха превъзходството си и Стефан Велев се разписа с удар отблизо след асистенция на Чигози Мба. Малко по-късно последователно Ивайло Димитров и Костадин Велков не успяха да се разпишат във вратата на русенци.

Силните изяви за "белите" продължиха и в 32-ата Мба центрира отдясно, вратарят Станислав Антонов отби кълбото, което попадна в Иван Мичев и той от чиста позиция удвои аванса за "Славия".

След почивката Ивайло Димитров на два пъти, Галин Иванов и Стефан Велев пропуснаха до вкарат трети гол във вратата на гостите. Все пак логичното се случи в 75-ата минута, когато националът Ивайло Димитров на празна врата оформи класическия успех след бърза комбинация между Чигози Мба и Абуд Омар.

След този успех "Славия" има актив от 15 точки на девето място с три победи и едно равенство в последните си четири срещи в шампионата. "Дунав" остава на 12-ата позиция в Първа лига с едва 9 спечелени точки до момента с пета поредна загуба извън Русе.

Състави

"Славия": Антонис Стериакис, Юлис Ндонг, Костадин Велков, Андреа Христов, Андреа Христов, Емил Мартинов (56-Владислав Узунов), Стефан Велев (85-Славчо Шоколаров), Галин Иванов, Чигози Мба, Иван Минчев (80-Калоян Кръстев), Ивайло Димитров

"Дунав": Станислав Антонов, Михаил Милчев, Петър Патев, Олексей Ларин, Преслав Петров (46-Христофор Хубчев), Диян Димов, Божидар Васев (52-Димитър Георгиев), Бранимир Костадинов, Бирсент Карагарен (46-Юлиян Ненов), Васил Шопов, Мирослав Будинов