"Славия" се добра до точка срещу 10 от "Берое"

Разочарование за тима на Димитър Димитров-Херо

Предпоследният в класирането "Славия" измъкна точка при гостуването си на "Берое" в мач от 18-ия кръг на Първа лига. Срещата завърши 1:1, а футболистите на Димитър Димитров-Херо определено могат да съжаляват за изпуснатата победа, тъй като доминираха през цялото време, но пропиляха възможностите си.

Гаюс Макута откри резултата за домакините в 11-ата минута. В 67-ата старозагорци останаха с човек по-малко след червен картон на Крум Стоянов.

След изгонването на бранителя, гостите от София започнаха по-често да поглеждат към вратата на Генадий Ганев. Те изравниха в 86-ата минута след точно изпълнена дузпа от влезлия като резерва Ивайло Димитров.

Равенството попречи на "Берое" да се доближи до челото в класирането. Отборът на Херо е пети с 32 точки, с три по-малко от четвъртия "Арда". Славия е на 13-ото място с 13 точки.