"Славия" спечели битката за Европа

"Белите" победиха "Ботев" Пловдив с 2:1 в баража

"Славия" е четвъртият и последен български представител в евротурнирите през следващия сезон! "Белите" се класираха за предварителните кръгове на Лига Европа, след като победиха с 2:1 "Ботев" Пловдив в баража, игран в столичния кв. "Овча купел".

"Славия" откри резултата в 41' чрез капитана Янис Карабельов, а в 84' влезлият като резерва Ивайло Димитров покачи на 2:0. Гостите не се предадоха и Андерсон Барбоса върна върна един гол три минути преди края.

За повече обаче "канарчетата" не намериха нито време, нито сили. В края на мача "Ботев" съвсем усложни задачата си, оставайки с 10 души след директен червен картон на Джонатан за удар без топка срещу Христо Попадийн .

Така през есента "Лудогорец" ще участва в квалификациите на Шампионската лига, а ЦСКА, "Славия" и носителят на Купата на България "Локомотив" Пловдив - в Лига Европа.

Съставите

"Славия": Антонис Стергиакис, Андреа Христов, Емил Виячки, Милен Гамаков, Христо Попадийн, Венцислав Бенгюзов, Георги Йомов, Янис Карабельов, Филип Кръстев, Радослав Кирилов, Цветелин Чунчуков

"Ботев" Пловдив: Янко Георгиев, Джонатан Перейра, Станислав Работов, Иван Бандаловски, Лазар Марин, Радослав Терзиев, Фабио Бурбано, Тодор Неделев, Станислав Шопов, Александър Тонев, Антонио Вутов