"Славия" превзе "Тича" след 11-годишно чакане

2:1 за "белите"

"Славия" спечели с 2:1 гостуването си на "Черно море" в мач от 9-ия кръг на Първа лига. Така "белите" удължиха силната си серия, като вече пет поредни мача не познават вкуса на загубата.

Освен това "Славия" записа успех на стадион "Тича" за първи път от 2007 г.

"Моряците" пък регистрираха второ поредно поражение в родния шампионат.

Столичани откриха резултата в 13-ата минута. Георги Йомов изведе на добра позиция Цветелин Чунчуков, който с диагонален удар с десния крак вкара за 1:0.

В 38-ата минута "моряците" изравниха. Левият бек Уго Кононго напредна по фланга и центрира към 17-годишния Мартин Минчев, който без да се бави прониза Георги Петков за 1:1.

Футболистите на "Славия" започнаха по-активно второто полувреме и в 46-ата минута Галин Иванов реализира за 2:1.

В края на мача пък героят за България Радослав Василев, който вкара на Норвегия за успеха с 1:0 от Лигата на нациите, бе изгонен за втори жълт картон.

Така "белите" запазват 6-ата си позиция с 13 точки, докато "Черно море" е 8-ми с 12.