"Славия" все по-близо до бараж за Лига Европа

Минимален успех за "белите" в първия сблъсък с "Етър"

"Славия" спечели с 1:0 домакинството си на "Етър" в първия мач между двата тима за седмата позиция в родния футболен шампионат, даваща право на участие в бараж срещу третия от Първата шестица за място в Лига Европа.

Единствения гол за "белите" в "Овча купел" отбеляза Георги Йомов в самия края на първото полувреме.

"Славия" бе близо до откриване на резултата още в 3', когато Йомов стреля с глава, но топката се отби в лявата греда. Последваха пропуски на Даниел Младенов от гостите и Славо Шоколаров за домакините, преди Йомов да даде аванс на "белите". Радослав Кирилов напредна отляво и центрира, топката рикошира в играч на "Етър" и попадна в краката на Йомов, който не сбърка - 1:0.

През втората част имаше много битка и липса на чисти голови ситуации. "Болярите" имаха претенции за дузпа след опит на Младенов да центрира от десния фланг, но главният съдия не посочи бялата точка. "Славия" пък можеше да покачи на 2:0, националът Крум Стоянов обаче изби.

В добавеното време гредата попречи на "Етър" да изравни след удар на Румен Руменов.

Вторият мач между двата тима е в четвъртък от 20 ч., когато те ще решат спора си на ст. "Ивайло" във Велико Търново.

Съставите

"Славия": 1. Петков, 25. Томбак, 38. Гамаков, 6. Хуманес, 19. Велковски, 35. Йомов, 8. Шоколаров (14. Тасевски 64'), 10. Карабельов (К), 11. Кирилов (24. Петров 86'), 23. Узунов, 9. Чунчуков

"Етър": 1. Иванов, 84. Илиев, 21. Василев (К), 16. Гълъбов, 25. Крум Стоянов, 20. Пехливанов, 17. Мане (73.  Иван Стоянов 79'), 8. Руменов, 11. Младенов, 10. Батрович (7. Ангелов 79'), 88. Боджадж