Дузпа остави "Славия" в битката за Лига Европа

"Белите" победиха "Ботев" Враца след продължения

"Славия" победи "Ботев" Враца с 1:0 след продължения (0:0 в първата среща и 0:0 в редовното време) и остава в битката за седмото място в Първа лига, даващо право на бараж за Лига Европа.

Попадението за "белите" бе дело на Цветелин Чунчуков от дузпа в 99-ата минута.

В мача за седмото място столичани ще се изправят срещу "Етър", който по-рано победи "Локомотив" Пловдив с общ резултат 3:0 от двете срещи.

През първото полувреме имаше атаки и към двете врати, но без резултат. С пропуски се отчетоха Славчо Шоколаров и Георги Йомов за домакините, а Емил Стоев от състава на врачани не успя да преодолее Георги Петков.

В началото на второто полувреме Преслав Петров допусна сериозна грешка, но ударът на Симеон Мечев излезе в аут.

В 99-ата минута Чунчуков реализира дузпа, отсъдена за нарушение на Валери Домовчийски срещу Давид Муньос и класира "Славия" напред.

По време на срещата треньорът на домакините Златомир Загорчич бе изгонен на трибуните заради бурни протести.