След три тайбрека Тийм отстрани Надал в Мелбърн

Световният номер 1 няма да се бори за втора титла от Откритото първенство на Австралия през настоящия сезон

Рафаел Надал се прости с мечтата си да прибере във витрината си втори трофей от Откритото първенство на Австралия за сега. Той няма да може да триумфира в Мелбърн през 2020 г., тъй като беше отстранен на четвъртфинал от австриеца Доминик Тийм, който победи със 7:6(3), 7:6(4), 4:6, 7:6(6).

Мачът беше изключително оспорван, като се наложи Тийм да спечели три тайбрека преди победоносно да вдигне ръце.

За Надал това е шесто отпадане на четвътвъртфинал в първия за годината турнир от Големия шлем. За последно той си тръгна от Мелбън след тази фаза през 2018 г., когато загуби от Марин Чилич.

26-годишният Тийм за първи път в кариерата си е на полуфинал на Откритото първенство на Австралия. През 2017 и 2018 г. той достигна до четвърти кръг в надпреварата.

Следващият съперник на австриеца ще е германецът Александър Зверев. В другия полуфинал за 50-и път един срещу друг ще застанат Новак Джокович и Роджър Федерер.